MAVİ KOLTUK DÖŞEME

MAVİ KOLTUK DÖŞEME

Koltuk Döşeme

Koltuk Döşeme Süreci Nasıl İşliyor ?

Koltuk döşeme ve tamiri olacak koltuklarınızın resmini 0 (530) 163 2664 numaralı WHATSAPP telefon hattımıza yollayarak ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Onay vermeniz durumunda istediğiniz türden kumaş seçenekleri ile adresinize gelerek ve koltuklarınızın durumunu yerinde de görerek neler yapılması gerektiği, süngerlerinizin değişip değişmeyeceği ve kumaş seçimi konularında yardımcı oluyoruz. Kumaş seçimine gelecek olursak bunun için belirleyici faktörlerden bahsetmek gerekir. Koltuğunuzun boyutu, tarzı, iskelet yapısı, güneş alan bir yerde durup durmayacağı, evinizde bir hayvan besleme durumunuz, günlük alışkanlıklarınız gibi etmenler kumaş seçiminde önemlidir.

Bu işlemlerin ardından konuşulan ve yapılması gerekenleri sipariş formuna yazarak karşılıklı imza altına alıyoruz. Koltuk döşeme atölyemiz de bu formda yazılan detayları dikkate alarak koltukta yapılacak tamirat, boya ve seçilen kumaşların kodlarına göre işlemi başlatıyoruz. Koltuk takımları kendi aracımızla evinizden alınıp, belirtilen sürede koltukların tamirat ve yüz değişimi yapılarak tekrar evinize teslimatı yapıyoruz. Nakliye ve Taşıma tarafımıza aittir.

Koltuk Kaplama Neden Gerekli Bir İşlemdir?

Oturma sıklığı nedeniyle, bazen dikkatsiz oluşumuz ve koltukları yıpratmamız, omurga bölgemizde zarara neden olabilir. Çünkü eskimiş, süngeri yumuşamış ve kopmuş olan koltuklar düzgün oturma poziyonuna imkan vermez. Bu da oturan kişinin çalışırken ve günlük hayatındaki işlerini yaparken büyük bir sırt, bel ağrısı çekmesine neden olabilir. Bu nedenle her şeyden önce koltuk döşeme sağlık için gerekli olan bir ihtiyaçtır.

Koltuk döşemeyi sadece sağlığınız için değil psikolojik iyiliğiniz için de yaptırmak isteyebilir ya da sadece eşyalarınız dan sıkıldığınız için evinize bir hareketlilik katmak adına yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz renkli döşemelik kumaşlar sayesinde koltuklarınız eskisinden çok farklı gözükecektir.

Koltuk Kumaşının Korumanın Püf Noktaları

Koltuklarınızı konforlu ve sağlam olarak kullanmak için , özellikle de kumaşlarına zarar gelmemesi için önerilerimizi lütfen göz önünde bulundurun.

 1. Koltuklarınızı direk güneş ışığından koruyunuz.
 2. Çamaşır suyu, deterjan, renkli sabun, arap sabunu ve leke sökücü maddeler kullanmayınız.
 3. Koltuklarınızı sadece saf beyaz sabun ile veya özellikle kumaş temizliği için tasarlanmış temizlik ürünlerini ile temizleyiniz.
 4. Oluşan lekelere anında müdahale ediniz.
 5. Temizlik sırasında fırça veya sünger kullanmayınız.
 6. Yumuşak bir bezle fazla ovuşturma dan sadece lekeli kısmı siliniz.
 7. Kurutma esnasında koltuğunuzu kuruması için direk güneş ışığına maruz bırakmayın.
 8. Kuruduğundan emin olmadan tekrar kullanmayın.
 9. Kesinlikle halı yıkama makinası kullanmayınız.
 10. Bu koşullara uyulması durumunda yapmış olduğumuz koltuk döşemelerinde kumaşınız atölyemiz tarafından ve üretici firma tarafından 2 yıl garantilidir.
 11. Desenli kumaşlarınızı kesinlikle yıkamayınız.
 12. Renk kombinasyonlarınızda Kırmızı, Mor, Siyah kumaş ve derilerin kesinlikle beyaz kumaş ve deriler ile kullanılmaması gerekmektedir.
 13. Deri koltukların temizliğinde kesinlikle alkol ve benzeri alkol içeren temizlik malzemeleri kullanmayınız.