MAVİ KOLTUK DÖŞEME

MAVİ KOLTUK DÖŞEME

Boya ve Cila

MOBİLYA CİLALAMA & RENK DEĞİŞİMİ

Firmamız kurulduğu günden bugüne koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi, beklentileri koşulsuz olarak karşılama prensibi, 1. sınıf malzeme 1. sınıf işçilik anlayışı ile ahşap, lake cilalama, boyama işleriniz itina ile yapmaktadır.

Mobilya cilalama işlemi sayesinde rengi solmuş, çizilmiş veya boya hasarı olan mobilyalarınıza taze bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mobilya cilalama işlemi sonrasından mobilyalarınız yenilenmiş bir görünüme kavuşacaktır, dilerseniz yepyeni bir görüntü kazandırabilir veya orijinal görüntüsünü tazeleyerek ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Mobilya cilalama işlemi boyama, çizik ve darbe giderme işlemlerini kapsamaktadır. Cilalama işlemi sonrasında mobilyalarınız taze bir görünüme kavuşmuş olacak.

Sizde mobilyanızın resmini çekerek bize 0 (530) 163 2664 numarasına WHATSAPP   ile gönderin, mobilyanız ile ilgili ön fiyat bilgisini hemen alın. Mobilya cila, mobilya boyama, koltuk boyama, koltuk cila işleriniz garantili yapılır.

Eski mobilyaların, şu an piyasada üretimde olan mobilyalardan daha sağlam olduğunu biliyor muydunuz? Eskiden işçiliğe ve ustalığa verilen önemin artık günümüzde bir önemi yok gibi, evdeki tüm eşyalarınız renkleri değiştirebilir. Masa sandalye rengi değiştirme istediğinizde bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde hemen size çözüm üreteceğizdir. Bizim size tavsiyemiz ‘İsraf etmeyin’dir. Evinizde ilk önce değişiklik yapacağınız yer mobilyalarınız olmalıdır. Genellikle koyu renklerden (Ceviz, maun ve kızıl gibi) beyaz renklere çevirme işi son yıllarda artmaya başladı. Beyaz renge dönüş evinde ferahlık isteyen hanımların tercihi oluyor. Koltukların kumaşlarında silinebilir kalitede ve koyu renkli kumaşlar seçilirken.

Mobilya Cilalama işleminde kalite ve güvenden ödün vermeden müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaya çalışıyoruz. Profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla her türlü; lake cila, çatlak cila, altın varak, renk değişimi ve koltuk tadilatı işlerini titiz bir çalışmayla yürütüyoruz.

Her türlü mobilya, koltuk boyama, koltuk cilası, ahşap, ham ağaç renklendirmesi ve cilası, lake, mobilya cilası, eskitme, patinalı silme, varak, gomalak, mobilya tamir ve boyaması, renk değişimi yani kısacası mobilyalarınızı baştan oluşturacak mobilya cila, mobilya boyama ve ahşap koltuk boyama firmamız tarafından yapılmaktadır.

Mobilya Cilalama Çesitleri

* Lake Cila
* Gümüş Varak
* Altın Varak
* Eskitme Krem
* Eskitme Ceviz
* Silme Beyaz
* Kapiçino
* Venge
* Meşe
* Gomalak Boya

MOBİLYA LAKE BOYA VE CİLALAMA İŞLEM SÜRECİ

1. Zemin Dolgusu

Boyama işlemine geçmeden önce mobilya aksamının boyaya uygun hale getirilmesi gereklidir. Bu işlem için;

Sunta ise Lake Emaye Macunu çekilmeli ve Zımparalanmalıdır.

MDF ise Poliüretan Astar Boya ile dolgulanmalıdır. Poliüretan astar MDF yüzeyi dolana kadar en az 4 kat boyanmalıdır. Her katta pürüz alınarak dolgu yüzeyinin daha iyi olması sağlanmalıdır.

Zemin Kaplamalı ise yada daha bozuk yüzeyli MDF ise Polyester yada Polyester dolgu ile doldurulmalıdır.

Dolgu işlemi ustanın uygulama hızına bağlı olarak 1 gün içerisinde bitirilmeli ve en az 12 saat kuruması beklenmelidir.

2. Macun yoklaması

Dolgulama işlemi sonucunda mobilya yüzeyinde hala kırık ezik yada çizik türü kapanmamış alan varsa; astarlı yüzey için lake emaye macun ile, polyesterli yüzey için polyester macunu (Çelik macun – oto macunu) kullanılmalıdır.

Bu işlem daha sonra da yapılabilecekse de bu aşamada yapılması daha düzgün sonuç alınmasında önemlidir.

3. Zımparalama işlemi

Zımpara işlemi belki de lake boyanın en önemli aşamalarından biridir. Poliüretan astar için kullanılacak zımpara 180 dir. Polyester ve polyester dolgu için 180 ve 150 zımpara uygundur.

4. Astarlama

Zımparadan sonra selülozik astar boya ile astarlanan mobilya yüzeyinde son hata denetimi yapılır. İnce bir yada iki kat selülozik astar atılır.

5. Macun yoklaması

Selülozik astar boyadan sonra eğer macun yeri varsa o bölge macunlanır. Burada kullanılan macun lake emaye macun yada  mobilya tamir macunu ( daha hızlı kurur ve daha kolay zımpara olur) kullanılır.

6. Macun ve astar zımparası

Macun zımparası ve astar zımparası yapılarak son kat boya işlemine hazır hale getirilir. Macun zımparası yapılırken etrafta macun artığı bırakmamaya dikkat edilmelidir. Yoksa daha sonra kötü bir görüntü oluşur. Zemin yüzeyle sıfır olmalıdır.

Astar zımparası yapılırken çizik oluşmamasına dikkat edilmeli, ince zımpara kullanılmalı, eğer mevcut ise sünger zımpara kullanılmalıdır.

7. Boyama işlemi

Bu aşama sonkat boya işleminin ilk aşamasıdır. Çoğunlukla es geçilir. Uygulanması önerilir. Zımparalanmış selülozik astar üzerine selülozik beyaz boya yada Poliüretan son kat beyaz boya atılmalıdır.  Beyaz boya 1 kat şeklinde uygulanmalı en az 1 saat kurmaya bekletilmelidir.

8. Pürüz alma işlemi

1 saatlik kuruma sonrasında pürüzlük zımpara ile düzgün bir şekilde dikkatlice pürüz kırılmalıdır. Bu aşamada dibi çıkma olayı olmamasına dikkat edilmelidir.

9. Son kat boya işlemi

Son kat boya işlemi için kullanılacak boya Poliüretan Son Kat Beyaz boya yada Akrilik son kat beyaz boyadır. Akrilik boya, sararma olayının daha geç gerçekleşmesi için daha uygundur. Poliüretan boyaya göre 5 kat daha geç sararmasına sebep olur.  Poliüretan tiner ile inceltilmesi tavsiye edilir. Daha iyi bir çözünme gerçekleşir. İsteğe bağlı olarak anti silikon, roterdar gibi boyanın yayılmasını kolaylaştırıcı etken maddeler ilave edilebilir.

Uygulama işlemi her tarafına 1 kat dolanılır. ½ saat kuruması için beklenir, pürüz kırılarak 3-4-5 kat şeklinde katlar halinde boyama işlemi gerçekleşir.

Boyama işlemi öncesinde etraf iyice temizlenir, boyanacak yüzeyin tozu iyice alınır ve yeler sulanır.

10. Cilalama ve Parlatma işlemi

Parlatma öncesinde 1000 lik zımpara ile boya zımparalanır. Ardından 1200 ve 2000 geçilerek çizikler giderilir.

Boya işleminden sonra en az 3 gün beklenir ve parlatma işlemine geçilir.

Lake boyama işlemi burada kısaca anlatıldı. Bu işlem en az 7 gün sürmektedir.

Dolgulama 1 gün (Macun çekilecekse +1 gün)

Zımparalama 1 gün

Boyaya hazır hale getirme 1 gün

Parlatma işlemi için bekleme 3 gün

Parlatma 1 gün

Bu isüre1 takım veya değeri bir iş için geçerlidir.  Daha fazla iş için gerekli süre  daha fazladır.

11. Retöş ve Temizlik

Bu aşamada parlatma sonucunda dibi çıkma gibi sorunlar varsa o alanlara rutuş yapılır. Yine pasta ve polish artıkları fiber bezle temizlenerek müşteriye teslim edilecek hale getirilir.

Mobilya Nasıl Korunur?

Mobilya üzerine sıcak tencere, çay ve kahve bardaklarını koymayınız. Boyanın solmasına ve beyaz lekelerin oluşmasına sebep olur

Ahşap mobilya bakımı nasıldır ?

  •  Toz alırken yumuşak bez kullanın
  •  Toz alınmadığı zaman yüzey çizilir
  •  Hiçbir zaman kuru bezle toz almayınız
  •  Yüzeye eşit bir biçimde sprey sıkınız

 

 Ahşap mobilyanın düşmanları

  •  Güneş ışığındaki ışınlar ağaç cilasını bozabilir
  •  Güneş ışığından kaçınacak şekilde düzenleyin
  •  Sıvı döküntüler mobilyaları bozabilir
  •  Yüksek nem seviyesi ağacın şişmesine yol açar